Z regionu

FRUIT LOGISTICA Berlin 2011

2011.02.09 15:45 , aktualizacja: 2012.03.01 10:09

Autor: Rafał Rzepkowski, Departament Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Po raz kolejny wśród ponad 2300 wystawców z całego świata na targach FRUIT LOGISTICA Berlin 2011, odbywających się od 9 do 11 lutego br. znaleźli się producenci owoców i warzyw z Mazowsza. Blisko pięciuset metrową ekspozycję grup producenckich, spółdzielni, stowarzyszeń i związków branżowych współorganizował i współfinansował Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

 Targi Fruit Logistica są największą branżową imprezą w Europie. Na targach prezentowane są owoce i warzywa w przekroju całego łańcucha produkcji. Wystawiane są również suszone owoce, przyprawy, zioła, żywność ekologiczna i kwiaty. Pokazywany jest też sprzęt do produkcji oraz przetwarzania owoców i warzyw.

 

W 20 halach spotykają się importerzy, eksporterzy, producenci, hurtownicy i detaliści, a targom co roku towarzyszą cykle konferencji m.in. nt. technologii produkcji, środków ochrony roślin czy rynków zbytu. Wystawy z obu Ameryk, Afryki i Azji, pawilony krajów basenu Morza Śródziemnego i Skandynawii, a obok nich po raz drugi w tym wymiarze ekspozycja Polski z wszechobecnym na stoisku hasłem MAZOVIA. HEART OF POLAND.

 

Na naszym stoisku króluje oczywiście jabłko, ale pokazujemy też  inne owoce i warzywa. Województwo mazowieckie jest zagłębiem ogrodnictwa i sadownictwa w Polsce. Około 30 % powierzchni polskich sadów znajduje się na Mazowszu, a uzyskiwane plony stanowią ponad 40 % krajowej produkcji owoców. Ponad połowa jabłek jest wytwarzana w naszym regionie. W związku z powyższym celowym jest promowanie sektora owocowo-warzywnego Mazowsza, który jest ważnym elementem regionalnej gospodarki. Mazowieckie stoisko wystawiennicze zostało wykonane w ramach polskiego stoiska koordynowanego przez Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Nasz kraj i region reprezentowali m.in.: Podsekretarz Stanu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marian Zalewski, szef głównego organizatora polskiej ekspozycji narodowej Związku Sadowników RP - poseł Mirosław Maliszewski, przewodniczący Komisji Rolnictwa Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak i dyrektor Departamentu Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Radosław Rybicki.

  • Archiwum UMWM
  • Archiwum UMWM
  • Archiwum UMWM

Liczba wyświetleń: 976

powrót