Z regionu

Spotkanie z mazowieckimi przedsiębiorcami

2011.02.17 14:25 , aktualizacja: 2012.03.01 10:08

Autor: Sylwia Sztark, Kancelaria Marszałka, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Warunki rozwoju przedsiębiorczości na Mazowszu, sposoby pozyskiwania środków z zewnątrz oraz możliwości nawiązywania nowych kontaktów inwestycyjnych to zagadnienia dyskutowane podczas spotkania informacyjnego, które odbyło się 16 lutego br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

 

Z przedsiębiorcami z Mazowsza rozmawiali przedstawiciele samorządu województwa, Ministerstwa Gospodarki, Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Polsko – Kazachstańskiej Izby Handlowo – Przemysłowej. Spotkaniu przewodniczył zastępca dyrektora Kancelarii Marszałka Tomasz Waźbiński, który wprowadził zaproszonych w tematykę seminarium oraz przybliżył problematykę planowanych w najbliższym czasie Misji Gospodarczych do Kazachstanu i Izraela.

 

O możliwościach pozyskiwania dodatkowych środków na działalność opowiedziała  naczelnik Wydziału Wspierania Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów w Departamencie Instrumentów Wsparcia w Ministerstwie Gospodarki Renata Iwaniuk. Szczegółowo przedstawiła możliwości ubiegania się o dofinansowanie, w formule de minimis, na realizację branżowych projektów promocyjnych, dotyczących eksportu lub sprzedaży na Jednolitym Rynku Europejskim w 2011 roku. Podkreśliła, że funkcję jednego z ważniejszych ośrodków doradczych na Mazowszu pełni Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów działające przy Agencji Rozwoju Mazowsza S.A. Praca Centrum polega na udostępnianiu przedsiębiorcom i organizacjom zrzeszającym przedsiębiorców kompleksowych i nieodpłatnych usług informacyjnych w zakresie niezbędnym do planowania, organizowania i realizacji eksportu i/lub inwestycji poza granicami Polski.

 

Konsultant punktu działającego przy Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw Przemysław Cieniek zapoznał uczestników spotkania z Działaniem 6.1 „Paszport do eksportu”, który jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Prezes Polsko – Kazachstańskiej Izby Handlowo – Przemysłowej, Piotr Guzowski przedstawił natomiast cel i założenia planowanej na kwiecień Misji Gospodarczej do Kazachstanu.

 

Prezentacje i wystąpienia spotkały się z dużym zainteresowaniem przedsiębiorców oraz skłoniły do dyskusji nad konkurencyjnością mazowieckiej gospodarki. Spotkanie sprzyjało wymianie doświadczeń, a także zaowocowało propozycjami rozwiązań formalno – prawnych w procesie starania się o dofinansowanie realizowanych przedsięwzięć.

 • fot. Iwona Dybowska
 • fot. Iwona Dybowska
 • fot. Iwona Dybowska
 • fot. Iwona Dybowska
 • fot. Iwona Dybowska
 • fot. Iwona Dybowska
 • fot. Iwona Dybowska
 • fot. Iwona Dybowska
 • fot. Iwona Dybowska
 • fot. Iwona Dybowska
 • fot. Iwona Dybowska

Pliki do pobrania

Rozmiar: 9504 kB, Liczba pobrań: 744, Prezentacja (PPT)
Rozmiar: 314 kB, Liczba pobrań: 486, Prezentacja (PPT)
Rozmiar: 1182 kB, Liczba pobrań: 288, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 1290

powrót