Z regionu

Urząd Marszałkowski oraz marszałek Adam Struzik Promotorami Infrastruktury Sportowej

2011.11.16 09:15 , aktualizacja: 2012.02.29 14:16

Autor: Konrad Wojnarowski, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • arch.PKIS
  • arch.PKIS
  • arch.PKIS
  • arch.PKIS

15 listopada br. w Pałacu Lubomirskich w Warszawie odbyła się uroczysta gala konkursu „Budowniczy Polskiego Sportu”. Wśród nagrodzonych znalazły się m. in. miasta, gminy i urzędy marszałkowskie zaangażowane w rozwój sportu i rekreacji.

 

Komisja weryfikacyjna doceniła Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz marszałka Adama Struzika, przyznając tytuł: „Promotor Infrastruktury Sportowej” za wyjątkowe zaangażowanie oraz podejmowanie działań wspierających i promujących rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w regionie. Nagrodę, w imieniu marszałka, odebrał Mariusz Młynarczyk – zastępca dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

 

Konkurs, organizowany od 1999 roku, jest jedynym tego typu w Polsce, w którym nagradzane są osoby, instytucje oraz samorządy wyjątkowo zaangażowane oraz promujące działania związane z rozwojem nowoczesnej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. W tym roku odbyła się jego dwunasta edycja.

Liczba wyświetleń: 669

powrót