Mózgowe porażenie dziecięce

Program polityki zdrowotnej Samorządu Województwa Mazowieckiego pn.: „Zwiększenie efektywności rehabilitacji narządu ruchu u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym przy użyciu zrobotyzowanej ortezy do rehabilitacji chodu”

2017.03.21 09:20 , aktualizacja: 2017.03.21 09:24

Rozwój nowoczesnych metod terapeutycznych daje szanse na znaczne ograniczenie następstw mózgowego porażenia dziecięcego (MPD) i przeciwdziałanie zaburzeniom prowadzącym do niepełnosprawności dziecka. Jedną z takich metod jest terapia chodu z zastosowaniem zrobotyzowanej ortezy.

więcej o: Program polityki zdrowotnej Samorządu Województwa Mazowieckiego pn.: „Zwiększenie efektywności rehabilitacji narządu ruchu u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym przy użyciu zrobotyzowanej ortezy do rehabilitacji chodu”

Program „Wzmocnienie i rozszerzenie świadczeń w sferze diagnostyki i rehabilitacji zaburzeń narządu ruchu u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym

2009.06.24 00:00 , aktualizacja: 2017.03.21 08:33

Mózgowe porażenie dziecięce jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności wśród dzieci i młodzieży. W Polsce około 1000-1500 dzieci w skali każdego roku dotknięte jest mózgowym porażeniem dziecięcym. Badania krajowe wskazują, że skala problemu rośnie, mimo poprawy przed i okołoporodowej opieki medycznej. Najbardziej narażone na uszkodzenia mózgu są noworodki szczególnie niedojrzałe wcześniaki z bardzo niską wagą urodzeniową.

więcej o: Program „Wzmocnienie i rozszerzenie świadczeń w sferze diagnostyki i rehabilitacji zaburzeń narządu ruchu u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym