Naprotechnologia

Program polityki zdrowotnej Samorządu Województwa Mazowieckiego pn.: „Program wsparcia leczenia niepłodności mieszkańców województwa mazowieckiego metodą naprotechnologii na lata 2017–2019”

2017.03.21 09:05 , aktualizacja: 2017.03.21 09:11

Autor: Paweł Walkiewicz (ZD), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) u co czwartej pary w krajach rozwiniętych występują problemy z zajściem w ciążę. Przeszkody w zajściu w ciążę są narastającym problemem społecznym i zdrowotnym. Problem ten także dotyczy par w Polsce.

 

Metoda naprotechnologii polega na diagnozie oraz terapii lekarskiej, której celem jest monitorowanie oraz poprawa ogólnego zdrowia kobiety, a także leczenie, w przypadku zaburzeń zdrowia prokreacyjnego. W tej technice wykorzystuje się wszystkie znane i dostępne we współczesnej medycynie metody terapii farmakologicznej i leczenia chirurgicznego.

 

Program skierowany jest do mieszkańców województwa mazowieckiego w wieku 18–40 lat w przypadku kobiet oraz 18–65 lat w przypadku mężczyzn. Program będzie realizowany dwuetapowo. Podczas pierwszego etapu prowadzona będzie szeroka akcja informacyjna oraz rekrutacja uczestników. Drugi etap zakłada działania edukacyjno-diagnostyczne.

 

W drodze konkursu ofert został wyłoniony realizator programu – Mazowiecki Szpital Bródnowski Sp. z o.o. w Warszawie (Uchwała nr 60/213/17 Zarządu Województwa Mazowieckiego z 10 stycznia 2017 r.).

 

Okres realizacji programu został określony na lata 2017–2019. Wysokość środków przeznaczonych na jego realizację w tym okresie wynosi 300 000 zł. Ze świadczeń w ramach programu będzie mogło skorzystać 120 par.

Liczba wyświetleń: 831

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.